Kolejne zwycięstwo w lidze

Podopieczni Roberta Bednarka sięgnęli dzisiaj po kolejny komplet punktów do tabeli IV ligi. Unia/Drobex Solec Kujawski w meczu 23. kolejki, wygrała na własnym boisku z Notecianką Pakość 2:0 (1:0).

Gospodarze zaczęli z „wysokiego C” i od pierwszych minut co chwilę wbiegali w okolice pola karnego Notecianki i już w 9 minucie Michał Żurowski umieścił piłkę w siatce.
W 16 minucie przed okazją podwyższenia wyniku stanął Janicki, ale piłka poszybowała ponad bramką. 9 minut później również próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale nieczysto trafiona piłka trafiła prosto w ręce bramkarza.
Piłkarze z Pakości przeprowadzili groźną akcję w 39 minucie, gdzie od straty bramki uratował Solecczan bramkarz Mateusz Skibiński. Goalkeeper gospodarzy, aż do gwizdka kończącego pierwszą połowę nie narzekał na bezczynność. W 43 minucie doskonale wyszedł do nadbiegającego piłkarza Notecianki i ofiarnie zablokował piłkę. W ostatniej minucie I połowy również w efektowny sposób uchronił swój zespół od straty bramki.
Po przerwie, już po kilkudziesięciu sekundach Łukasz Nowak podwyższył prowadzenie soleckiego zespołu na 2:0.
W 64 minucie piłkarze z Pakości po raz kolejny próbowali zaskoczyć soleckiego bramkarza, jednakże piłka przetoczyła się obok bramki Skibińskiego.

IV LIGA - SEZON 2015/2016 - 23. KOLEJKA - 30.04.2016 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - NOTECIANKA PAKOŚĆ 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Michał Żurowski 9., 2:0 Łukasz Nowak 46.

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek): Skibiński - A. Kacprzak, Parzyszek, Paczkowski, Szczukowski (90+1. Jędrzejewski) - Adamenko, Żurowski - Środa (74. Kubacki), D. Janicki, Ł. Nowak (79. R. Kanik) - Pacek (63. A. Olszanowski).
Żółte kartki: Parzyszek, Ł. Nowak.

NOTECIANKA (trener Michał Nadolski): Walczak - B. Babiarz, Strauchman, Delekta, Sudoł - P. Swojnóg, R. Wójcik (62. Nadolski), R. Babiarz, D. Swojnóg - N. Rościszewski (83. Trawka), Słupski.
Żółte kartki: B. Babiarz, Delekta, R. Wójcik, D. Swojnóg, Słupski.

SĘDZIOWAŁ: Bartosz Burkiewicz (Sępólno Krajeńskie), asystenci: Waldemar Burkiewicz, Dariusz Burkiewicz.