Koniec pucharowej przygody

Podopieczni Roberta Bednarka na ćwierćfinale zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski na szczeblu województwa. Unia/Drobex na własnym boisku uległa trzecioligowej Wdzie Świecie 0:1 (0:0).

Broniąca trofeum drużyna trenera Grzegorza Wódkiewicza była skuteczniejsza o jedną bramkę od zespołu, który cały czas walczy o awans do III ligi. Goście mieli też sporo szczęścia, że nie stracili bramki wyrównującej po rzucie karnym.

PUCHAR POLSKI NA SZCZEBLU WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO - 1/4 FINAŁU - 19.04.2016 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - WDA ŚWIECIE 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Michał Cywiński 67.

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek): Kmiecik - Kacprzak, Paczkowski, Parzyszek, Szczukowski (84. R. Kanik) - Adamenko, Żurowski - Kubacki (78. A. Olszanowski), Środa, Nowak (53. Pacek) - D. Janicki.
Żółte kartki: A. Olszanowski.

WDA (trener Grzegorz Wódkiewicz): Zapała - Kocieniewski, Urbański, Gackowski, Maliszewski - Frelek (46. Prybiński), Brzeziński, Kruczyński, Kamiński (78. Rożnowski), Cywiński - Cieśliński.
Żółte kartki: Kocieniewski, Gackowski, Zapała, Cieśliński.

SĘDZIOWAŁ: Sylwester Rasmus (Kończewice), asystenci: Marcin Sadowski (Toruń), Paulina Baranowska (Brzozowo).

Trener Bednarek, w porównaniu do ligowych spotkań zdecydował się na dokonanie kilku roszad w wyjściowym składzie. W bramce, miejsce Mateusza Skibińskiego zajął Szymon Kmiecik. Na ławce rezerwowych zasiadł Radosław Kanik, a od początku meczu zagrał Rafał Kubacki, zaś w ataku za Sebastiana Packa (także zaczął mecz jako rezerwowy), spotkanie rozpoczął Dawid Janicki.

Pierwsza połowa nie stała na wysokim poziomie, ale groźniejszą akcję stworzyli sobie goście. Po uderzeniu Adama Cieślińskiego, piłkę na róg sparował Kmiecik. W kontrze, Zapała miał sporo problemów z interwencją po tym, jak Janicki w polu karnym świeckiej Wdy nieczysto w futbolówkę po zagraniu Nowaka trafił Janicki.

Po przerwie, groźniej zaatakowali przyjezdni. Co prawda, Urbański uderzył obok bramki Kmiecika, ale w 67. minucie po kapitalnym prostopadłym podaniu, gola strzelił Michał Cywiński. Paradoksalnie, stracony gol jeszcze mocniej zmobilizował gospodarzy, którzy raptem 60 sekund później mogli wyrównać. Łukasz Zapała obronił jednak uderzenie z rzutu karnego Dawida Paczkowskiego. Potem, zakotłowało się jeszcze w polu karnym Wdy dwukrotnie. Bliski wyrównania był Jakub Środa, jednak piłkę z linii bramkowej wybili defensorzy świeckiego zespołu.

W środę, odbędą się trzy pozostałe spotkania ćwierćfinałowe Pucharu Polski na szczeblu województwa. Poniżej prezentujemy zestaw par