Liga rozpoczęta od mocnego uderzenia!

Unia/Drobex Solec Kujawski od zwycięstwa w wyjazdowym meczu z Sadownikiem Waganiec rozpoczęła sezon 2016/2017 IV ligi.

Solecki zespół wygrał 4:0 (2:0). Do przerwy, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Wojciech Ernest. Najpierw wykorzystał on podanie Adama Kacprzaka, a następnie Łukasza Nowaka. W drugiej połowie, bramkarza Sadownika pokonali Norbert Czachorowski, przy którego trafieniu asystę zaliczył Michał Żurowski. W końcówce meczu, po zagraniu Ernesta wynik spotkania ustalił Norbert Bleja.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - RUNDA JESIENNA - 1. KOLEJKA - 6.08.2016 R.
SADOWNIK WAGANIEC - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Wojciech Ernest 12. - asysta Adam Kacprzak, 0:2 Wojciech Ernest 40. - asysta Łukasz Nowak, 0:3 Norbert Czachorowski 51. - asysta Michał Żurowski, 0:4 Norbert Bleja 88. - asysta Wojciech Ernest.

SADOWNIK (trener Piotr Charzewski): Stawicki - Tłuchowski, Skonieczny, Kujawa, Kijewski - Zaranek, L. Jeliński (57. D. Łopatowski), Purcelewski, Brzęczkowski - Charzewski, Dróbkowski (65. Krajewski).

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek): Skibiński - Kacprzak, Adamenko, Pekowski, Katerla - Czachorowski, Moranowski (59. Witucki), Żurowski, Nowak (71. R. Kanik) - K. Nytko (80. Bleja) - Ernest.

SĘDZIOWAŁ: Grzegorz Gołdyn (Lachmirowice), asystenci: Pankowski, Hebda.