Pierwsze ruchy kadrowe w Unii/Drobex

Na niespełna trzy tygodnie przed rozpoczęciem rundy wiosennej IV ligi, włodarze Unii/Drobex Solec Kujawski poinformowali o nowych zawodnikach, którzy dołączyli do drużyny.

Do soleckiej Unii, która zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli na półmetku rozgrywek, dołączyło pięciu nowych graczy. Drużynę wzmocnili: obrońca Wiktor Gręzicki (w rundzie jesiennej grał w KS Łochowo), pomocnik Krystian Born (Chemik Bydgoszcz; w przeszłości m.in. gracz Elany Toruń i Zawiszy II Bydgoszcz, przeszedł do Unii na zasadzie wypożyczenia), pomocnik Piotr Żurek (ostatnio Tor Laskowice Pomorskie) oraz napastnicy Kamil Zieliński (Lech Rypin, jesienią strzelił osiem goli) i Michał Kruszczyński (Gopło Kruszwica, jedenaście razy wpisywał się w meczach ligowych na listę strzelców).

Jednocześnie, włodarze Unii/Drobex Solec Kujawski rozwiązali kontrakty z trójką graczy: obrońcami Maksimem Adamenko (wiosną będzie reprezentować barwy KP Starogard) i Michałem Żurowskim (przeniósł się do Chemika Bydgoszcz) oraz pomocnikiem Łukaszem Nowakiem (wzmocnił A-klasowy Grom Więcbork). Wiosną, w barwach soleckiego zespołu nie zobaczymy także pomocnika Artura Olszanowskiego, który na pół roku został wypożyczony do innego czwartoligowca, Unii Janikowo.