Sześć sparingów w letnim okresie przygotowawczym

Sześć sparingów rozegrają piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski w letnim okresie przygotowawczym przed startem sezonu III ligi. Dwie gry kontrolne, unici zagrają na własnym stadionie.

Na inauguracyjnym treningu, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego spotkają się w przyszły poniedziałek, 10 lipca. Z kolei 15 lipca (sobota), beniaminek III ligi rozegra pierwszą grę kontrolną. Rywalem solecczan będzie Unia Janikowo. Ponadto, unici rozegrają sparingi z Wdą II Świecie/Strażakiem Przechowo (19.07), Wdą Świecie (22.07), Budowlanym KS Bydgoszcz (26.07), Chemikiem Bydgoszcz (29.07) i Polonią Bydgoszcz (2.08). Pojedynki z Wdą II/Strażakiem i Polonią odbędą się na stadionie w Solcu Kujawskim. Godziny rozegrania wszystkich sparingów będą ustalane.

Gwardia w II lidze
Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej uwzględnił odwołanie Gwardii Koszalin i po jego rozpatrzeniu postanowił przyznać mistrzowi grupy II III ligi, licencję na grę w II lidze. Koszaliński zespół w rundzie jesiennej rozgrywek drugoligowych, swoje ligowe mecze jako gospodarze będzie rozgrywał na stadionie w Kołobrzegu.