Trzy punkty popłynęły z Wartą

Mimo ambitnej postawy w samej końcówce meczu, piłkarzom Unii/Drobex Solec Kujawski zabrakło czasu, by choćby zremisować na własnym boisku mecz z Wartą Poznań. Komplet punktów pojechał do stolicy Wielkopolski.

[ZAPIS RELACJI LIVE: UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - WARTA POZNAŃ]

W porównaniu do przegranego meczu w Środzie Wielkopolskiej (1:2), sztab szkoleniowy Unii dokonał jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. W ataku, miejsce Arkadiusza Wódkiewicza zajął Damian Mikołajczyk, zaś w środku pola zagrali Adam Wiśniewski, Rafał Kubacki i Daniel Błaszczak. W bramce, ponownie zagrał Dominik Ostrowski.

W pierwszej połowie, padł tylko jeden gol. W 12. minucie, strzałem z rzutu wolnego do siatki gospodarzy trafił Michał Ciarkowski. Po pół godzinie gry, bramkarza Warty mógł zaskoczyć Rafał Kubacki, ale trafił tylko w boczną siatkę. Filipowiak wykazał się kilka chwil później, łapiąc piłkę po uderzeniu Kubackiego, a następnie wyjściem poza pole karne, uprzedził w kontrze Mikołajczyka. Goście mogli skontrować w końcówce, ale Krystian Łukaszyk nie trafił czysto w piłkę.

Nieco więcej działo się w drugich trzech kwadransach, choć to biało-zieloni groźniej atakowali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Laskowskiego, piłka odbiła się od słupka, a Ostrowski obronił strzał Siwka. Był jednak bez szans, gdy w 71. minucie, trójkową akcje Ngamayama, Łukaszyk, Ciarkowski na gola zamienił ten ostatni. Warta od tego momentu kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, a w samej końcówce strzeliła bramkę na 3:0. Po zamieszaniu w polu karnym, na listę strzelców wpisał się Alan Ngamayama. Paradoksalnie, najwięcej emocji było w samej końcówce. Chwilę po wznowieniu gry od środka, w polu karnym faulowany był Błaszczak, a jedenastkę pewnie wykorzystał Kubacki. Już w doliczonym czasie gry, zakotłowało się w obrębie pola karnego gości, a Adam Kacprzak to zamieszanie wykorzystał i strzelił bramkę kontaktową. Mimo ambitnej postawy, gospodarzom zabrakło już czasu, by doprowadzić choćby do remisu.

III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska - runda jesienna - sezon 2014/2015 - 16. kolejka - 11.11.2014 r.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - WARTA POZNAŃ 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Michał Ciarkowski 12. - z rzutu wolnego, 0:2 Michał Ciarkowski 71. - asysta Krystian Łukaszyk, 0:3 Alan Ngamayama 88. - bez asysty, 1:3 Rafał Kubacki 89. - z rzutu karnego, 2:3 Adam Kacprzak 90+1. - po zamieszaniu w polu karnym.
Widzów: 100.

UNIA/DROBEX (trenerzy Robert Bednarek, Artur Górecki): Ostrowski - Stypczyński, R. Bednarek, Żbikowski, A. Kacprzak - Raczyński, Kubacki, A. Wiśniewski, Błaszczak, R. Kanik - Mikołajczyk.
Żółta kartka: Stypczyński, 43. - faul.

WARTA (trener Tomasz Bekas): Filipowiak - Siwek, Onsorge, Laskowski, Czerniejewicz - Brzostowski, Ngamayama, Marciniak, Łukaszyk (73. Drzewiecki), Ciarkowski (90+1. Ciupa) - Spławski (83. Owczarek).

Sędziował: Wojciech Jasiak (Gorzupia), asystenci: Waldemar Wandelewski, Grzegorz Król, techniczny: Mateusz Helwich. Obserwator: Roman Kostrzewski (Bydgoszcz).