Unia/Drobex czwarta w ligowej tabeli [analiza]

Po porażce w meczu z Chełminianką Chełmno 1:2, piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski spadli w ligowej tabeli na czwartą pozycję. Już w najbliższy weekend, o ligowe punkty powalczą w wyjazdowym pojedynku z Orlętami Aleksandrów Kujawski.

[ZAPIS RELACJI LIVE: UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - CHEŁMINIANKA CHEŁMNO 1:2]

Przegrana z zespołem z Chełmna była czwartą w tym sezonie dla soleckiej Unii i jednocześnie drugą, jaką solecki zespół poniósł pod wodzą trenera Krzysztofa Jabłońskiego.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 15. KOLEJKA - 5.11.2016 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - CHEŁMINIANKA CHEŁMNO 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Dawid Rogulski 9. - bez asysty, 0:2 Piotr Kaczkowski 48. - karny, 1:2 Jakub Witucki 49.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Adamenko, Żurowski, Katerla, A. Kacprzak - Czachorowski (65. Moranowski), Witucki - R. Kanik, K. Nytko (46. Nowak), T. Dąbrowski (76. Pekowski) - Ernest.
Żółta kartka: A. Kacprzak.

CHEŁMINIANKA (trener Rafał Baranowski): Kawała - Śmigielski, R. Baranowski (59. Węgierek), Orlicki, Majorek - Szpankiewicz, Kaczkowski, Marks, Rogulski (78. Olszewski) - Gross, Murawski.
Żółte kartki: R. Baranowski, Szpankiewicz, Śmigielski, Węgierek, Orlicki.

Sędziował: Piotr Ciesielski (Włocławek), asystenci: Kaczorowski (Izbica Kujawska), Rybicki (Izbica Kujawska).

Unia/Drobex: Owsianny, Bleja, Jędrzejewski, A. Olszanowski.
Chełminianka: Wyrąbkiewicz, B. Dąbrowski, Nowakowski.

Porażka w minioną sobotę sprawiła, że unici w ligowej tabeli spadli z drugiego na czwarte miejsce, jednak ścisk punktowy w czołowej czwórce jest niesamowity. Solecczanie do prowadzącej Pogoni Mogilno (w sobotę wygrała u siebie derbowy mecz z Unią Janikowo 1:0), tracą zaledwie trzy punkty.

Unia/Drobex w meczach na własnym stadionie legitymuje się bilansem czterech wygranych i trzech porażek (bramki 13:10). Kolejny pojedynek u siebie, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego zagrają 19 listopada z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie (13.00) i będzie to ostatnia kolejka rundy jesiennej. Tydzień później, odbędzie się kolejka awansem z rundy wiosennej i wówczas unici także zagrają na własnym stadionie - wówczas do Solca Kujawskiego przyjedzie Sadownik Waganiec.