Unia/Drobex wygrała w Chełmży!

Unia/Drobex Solec Kujawski umocniła się na pozycji wicelidera tabeli IV ligi! W sobotnim meczu 14. kolejki, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego pokonali na wyjeździe Legię Chełmża 2:0 (1:0).

Liderem rozgrywek pozostała Pogoń Mogilno, która dzisiaj pokonała w wyjazdowym pojedynku Spartę Brodnica 2:0.

IV LIGA - 14. KOLEJKA - 29.10.2016 R.
LEGIA CHEŁMŻA - UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Maksim Adamenko 22. - asysta Kamil Nytko, 0:2 Oliwer Moranowski 85. - asysta Wojciech Ernest.

LEGIA (trener Tomasz Urbański): T. Bukowski I - Kowalski, Czyżniewski, Banasiak, Szprenglewski - P. Smolarz (85. Klawiński), Etmański, Ł. Dormowicz, Rogóż, Mańka (64. Bulman) - T. Bukowski II.
Żółte kartki:

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - A. Kacprzak, Adamenko, Żurowski, Czachorowski (87. A. Olszanowski) - Witucki, Katerla - R. Kanik, K. Nytko (69. Moranowski), Dąbrowski - Ernest (90+1. Bleja).
Żółte kartki: Witucki, 77. - faul, Żurowski, 80. - faul.

Sędziował: Jacek Jędrzejczak (Rzepowo), asystenci: Pankowski (Kruszwica), Hebda (Wierzbiczany).

Legia: Szramowski, Wiśniewski, Beszczyński, Pawkin, Surowiec.
Unia/Drobex: Owsianny, Pekowski.

Unici prowadzenie objęli w 22. minucie, kiedy to z rzutu wolnego dośrodkował K. Nytko, a do piłki najwyżej wyskoczył Maksim Adamenko. Wynik spotkania, gracze z Solca Kujawskiego ustalili w końcówce spotkania, gdy po zagraniu ze skrzydła, piłkę w siatce umieścił Moranowski.

Solecki zespół pozostał wiceliderem ligowej tabeli. W najbliższy weekend, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego u siebie zagrają z Chełminianką Chełmno (sobota, 13.00).