Unia/Drobex wygrała z Notecianką!

Siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie ligowym odnieśli piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski. Podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego pokonali na własnym stadionie Noteciankę Pakość 3:0 (2:0).

Solecki zespół wygrał po raz siódmy w bieżących rozgrywkach przed własną publicznością.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 25. KOLEJKA - 29.04.2017 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - NOTECIANKA PAKOŚĆ 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Adam Kacprzak 4. - asysta Daniel Katerla, 2:0 Dmytro Plakhtyr 33. - bez asysty, 3:0 Daniel Katerla 65. - bez asysty.

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Dąbrowski, Katerla (78. Czachorowski), Karbowski, A. Kacprzak - Plakhtyr, J. Witucki (76. Zieliński) - R. Kanik, K. Nytko (72. Moranowski), Born (64. Kruszczyński) - Ernest.
Żółte kartki: K. Nytko, Born, Plakhtyr, Witucki.

NOTECIANKA (trener Mirosław Milewski): Krajewski - Sudoł, Strauchmann, Delekta, Ł. Kempski - N. Rościszewski (83. Lewandowski), Mozgawa, B. Babiarz, D. Swojnóg (65. Fortuna) - Szot, Bujak (74. Zdrojewski).
Żółta kartka: B. Babiarz.

SĘDZIOWAŁ: Jacek Jędrzejczak (Rzepowo), asystenci: Walczak (Kruszwica), Hebda (Wierzbiczany).

Ławka rezerwowych
Unia/Drobex: Owsianny, Bleja, Gręzicki.
Notecianka: Walczak.

Trener gospodarzy nie mógł dzisiaj skorzystać z usług obrońcy Yevhena Shapovala i defensywnego pomocnika Piotra Żurka, którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Na prawej stronie obrony zagrał Tomasz Dąbrowski, zaś drugim defensywnym pomocnikiem był Jakub Witucki. Poza tym, od pierwszej minuty wystąpił także Kamil Nytko, który powrócił do gry po urazie i w wyjściowej jedenastce zastąpił Kamila Zielińskiego.

W 4. minucie, gospodarze objęli prowadzenie. Po zagraniu Daniela Katerli, piłkę do siatki skierował Adam Kacprzak, zaś po pół godzinie gry, podwyższył Dmytro Plakhtyr. Dla pomocnika z Ukrainy, było to pierwsze trafienie w barwach soleckiej drużyny. Wynik spotkania po godzinie gry ustalił Katerla.