Unici zaczynają przygotowania do rundy wiosennej

To ostatni tydzień, w którym podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego trenować będą indywidualnie. Tymczasem, już w najbliższą sobotę piłkarze soleckiej Unii wezmą udział w turnieju halowym.

Na 14 stycznia (sobota) zaplanowano IV Międzynarodowy Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz. Do udziału w zmaganiach, które odbędą się w hali przy ul. Kromera 28 (początek zmagań od godz. 11:00), zaproszono siedem zespołów. Obok gospodarzy, Budowlanych KS Bydgoszcz udział wezmą także Unia/Drobex Solec Kujawski, Fala Świekatowo, Gryf Sicienko, LKS Dąbrowa Chełmińska, niemiecki SG Grossziethen oraz drużyna złożona z byłych graczy Budowlanego KS Bydgoszcz. Każdy szkoleniowiec będzie mógł wystawić w drużynie skład złożony z dziesięciu zawodników.

Tymczasem, podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego od przyszłego tygodnia rozpoczynają właściwy okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Na razie, jeszcze w tym tygodniu będą oni ćwiczyć według indywidualnych rozpisek treningowych. Od 16 stycznia, zajęcia soleccy piłkarze będą odbywali na własnych obiektach (hala, boisko, siłownia). Dodajmy, że pierwszy mecz kontrolny, Unia/Drobex rozegra 28 stycznia z III-ligową TKP Elaną Toruń. W planach, unici mają rozegranie siedmiu gier kontrolnych.

Znamy termin rundy wiosennej
Wydział Gier i Ewidencji Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że 18 marca zostanie rozegrana pierwsza ligowa kolejka w 2017 r. (runda wiosenna). Unia/Drobex zmierzy się wówczas na własnym stadionie z Łokietkiem Brześć Kujawski. Tydzień wcześniej, tj. 11/12.03.2017 r., zaplanowano rozegranie pojedynków 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Losowanie par tej fazy rozgrywek ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu.