Ważne zwycięstwo

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski wygrali na własnym boisku z Promieniem Kowalewo Pomorskie 2:0 w pojedynku 21. kolejki IV ligi.

Przeciwnik nie był bardzo wymagający, ale po ostatnim meczu w Mogilnie i stracie punktów, podopiecznym Roberta Bednarka potrzebne było zwycięstwo aby podbudować morale i wrócić do walki o awans.

Już w 8. minucie, wykorzystując zamieszanie pod bramką gości, głową dobił piłkę Mateusz Parzyszek. Mimo kilku dobrych sytuacji, graczom Unii brakowało przysłowiowego "wykończenia". W 40. minucie zdobywca pierwszej bramki ponownie zagroził bramce zawodników z Kowalewa Pomorskiego, lecz niestety jego efektowny strzał z przewrotki, poszybował ponad poprzeczką. Tuż przed końcem pierwszej połowy dogodną sytuację miał Radosław Kanik, lecz jego strzał również ominął bramkę gości.

W 80. minucie niebywałym refleksem wykazał się bramkarz Unii, Mateusz Skibiński, wypychając w efektownym locie, mocną piłkę ponad poprzeczkę swojej bramki. Na 2 minuty przed końcem spotkania po niepewnej interwencji bramkarza Promienia, mimo ofiarnej zasłony obrońcy gości, w "siatce" umieścił piłkę Sebastian Pacek. To już 19 bramka napastnika Unii/Drobex.

Dzięki bezbramkowemu wynikowi meczu Chemika Bydgoszcz z Pogonią Mogilno, drużyna z Solca Kujawskiego zrównała się w ilości zdobytych punktów z bydgoskim klubem, ale dzięki lepszemu bilansowi bramek w bezpośredniej konfrontacji z Chemikiem, zajmują 2 miejsce w tabeli IV ligi. Do lidera, Rol.Ko Konojady brakuje soleckiemu klubowi 3 punkty.

IV LIGA - sezon 2015/2016 - 21. kolejka - 16.04.2016 r.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - PROMIEŃ 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Parzyszek 9., 2:0 Sebastian Pacek 88.

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek): Skibiński - A. Kacprzak, Parzyszek, D. Paczkowski, Szczukowski - Moranowski (59. Kubacki), Żurowski - R. Kanik (46. D. Janicki), K. Nytko (69. A. Olszanowski), Ł. Nowak (83. Środa) - Pacek.
Żółte kartki: K. Nytko.

PROMIEŃ (trener Marek Rożnowski): Dybka - Kardas, Kawula (74. Arbart), Kwiatkowski, Rożnowski - Spychalski, Łuszczyński, Kończalski, Wilkanowski (81. Bocianowski) - B. Olkowski, Jagielski.

SĘDZIOWAŁ: Dariusz Orzechowski (Brodnica), asystenci: P. Wysocki, Sarnowski.