Unia/Drobex lepsza od wicelidera!

Piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w IV lidze. Podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego pokonali dzisiaj dotychczasowego wicelidera rozgrywek, Kujawiankę Izbica Kujawska 1:0 (1:0).

[ZAPIS RELACJI LIVE: UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - KUJAWIANKA IZBICA KUJAWSKA]

Po wygranej nad zespołem z Izbicy Kujawskiej, Unici zostali nowym wiceliderem rozgrywek. Zespół z Solca Kujawskiego ma punkt straty do prowadzącej Pogoni Mogilno, która dzisiaj bezbramkowo zremisowała w wyjazdowym pojedynku z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie.

IV LIGA - SEZON 2016/2017 - 21. KOLEJKA - 1.04.2017 R.
UNIA/DROBEX SOLEC KUJAWSKI - KUJAWIANKA IZBICA KUJAWSKA 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Kamil Zieliński 5.
Czerwone kartki: Tabaka (Kujawianka/80. - niesportowe zachowanie), Nawrocki (Kujawianka/86. - za drugą żółtą kartkę, obie za krytykowanie decyzji sędziowskich).

W 20. minucie, Mateusz Skibiński (Unia/Drobex) obronił rzut karny, wykonywany przez Grzegorza Brzezińskiego (Kujawianka).

UNIA/DROBEX (trener Krzysztof Jabłoński): Skibiński - Shapoval, Karbowski, Katerla, A. Kacprzak - Plakhtyr, Żurek - Witucki (71. R. Kanik), K. Nytko (37. Czachorowski), Born - Zieliński (83. Kruszczyński).
Żółte kartki: Shapoval, Born, Czachorowski, Żurek.

KUJAWIANKA (trener Grzegorz Brzeziński): Karolak - B. Mielczarek, Nawrocki, Kwiatkowski, Łepski - Skupiński, Galanciak, Brzeziński (71. Jędrzejewski), Kuropatwiński, Tabaka - M. Lewandowski (63. Bistuła).
Żółte kartki: Tabaka, M. Lewandowski, Nawrocki (dwie).

SĘDZIOWAŁ: Łukasz Zasada (Włocławek), asystenci: Szubski, Jankowski.

Ławka rezerwowych
Unia/Drobex: Owsianny, Bleja, Moranowski, Gręzicki.
Kujawianka: M. Mielczarek, Biernacki, Woźniak.

Trener Krzysztof Jabłoński postawił dokładnie na tę samą wyjściową jedenastkę, która w poprzedniej kolejce wygrała na wyjeździe z Piastem Złotniki Kujawskie. Dla Kujawianki był to mecz po ligowej pauzie (wycofanie się Sadownika Waganiec), a mimo to w zeszły weekend podopieczni Grzegorza Brzezińskiego w sparingu zremisowali z Włocłavią Włocławek 1:1.

Jedyny gol w tym meczu padł już w 5. minucie. W polu karnym Kujawianki do piłki dopadł Kamil Zieliński, który po przyjęciu futbolówki popisał się precyzyjnym uderzeniem i pokonał bramkarza rywali. Odpowiedź izbiczan mogła być bardzo szybka. W 19. minucie, w polu karnym sfaulowany został Grzegorz Brzeziński. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, ale uderzenie samego poszkodowanego z rzutu karnego obronił Mateusz Skibiński. Przyjezdni próbowali atakować bramkę gospodarzy, ale czynili to bezskutecznie.

Po przerwie, więcej z gry mieli goście, ale kończyli spotkanie w dziewiątkę. Najpierw, za odepchnięcie rywala bezpośrednio czerwoną kartką ukarany został Oleg Tabaka, a po chwili drugą żółtą kartkę za krytykowanie decyzji sędziowskich ujrzał Piotr Nawrocki. Mimo tych osłabień, gospodarze nie byli w stanie dobić przeciwnika.