Puchar Polski: Sokół wykorzystał błędy soleckiej defensywy

Gdyby nie seria kilku znakomitych interwencji w bramce Dominika Ostrowskiego, rozmiary wygranej Sokoła w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski z solecką Unią byłby zapewne wyższe. Skończyło się na 3:0, a to i tak było dla gości najniższym wymiarem kary.

Dość powiedzieć, że trener Grzegorz Wódkiewicz zabrał na pucharowe starcie do Kleczewa zaledwie trzynastu zawodników. Kontuzje wykluczyły z udziału w meczu obrońców Tomasza Tomaszka i Łukasza Rucińskiego, których zastąpili Adam Kacprzak oraz Bartosz Spaliński. Mimo tragedii rodzinnej, wystąpił Robert Jurek, a zawodnicy Unii mieli czarne wstążki na koszulkach, a pojedynek poprzedziła minuta ciszy.

Kleczewianie od pierwszych minut uzyskali wyraźną przewagę i szybko mogli ją udokumentować strzeleniem gola. Po uderzeniu Arkadiusza Bajerskiego, piłka odbiła się jednak od słupków bramki Ostrowskiego. Kilka minut później, strzelał Sobieraj, a gości uratowała poprzeczka. Goście mieli po chwili serię dwóch rzutów rożnych, ale groźnie nie zaatakowali bramki Pawłowskiego. Po drugiej stronie, ataki gospodarzy zatrzymywały się na kapitalnie dysponowanym w bramce Ostrowskim, który nie popełniał błędów. Błąd przydarzył się za to soleckim obrońcom tuż pod koniec pierwszej połowy. Na prawej stronie boiska, piłkę przechwycił Jakub Dębowski, dograł do Arkadiusza Bajerskiego, a ten wyprowadził Sokoła na zasłużone prowadzenie.

W drugiej połowie, dominacja i przewaga gospodarzy była jeszcze bardziej wyraźna. Po błędzie środkowych obrońców, na 2:0 precyzyjnym strzałem zza szesnastki podwyższył Dębowski, a po chwili miejscowi ruszyli do kolejnych ataków, ale w bramce Unii znakomicie spisywał się Ostrowski, który wybronił kilka sytuacji sam na sam z napastnikami kleczewian. Miejscowi mieli także serię rzutów rożnych, ale niewiele z tego wynikało. Goście zagrozili po strzale Kamila Nytko, ale piłka minęła bramkę Pawłowskiego. W samej końcówce, wynik pojedynku ustalił Dębowski, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem Unii.

Runda wstępna Pucharu Polski - 26.07.2014 r.
Sokół Kleczew - Unia Solec Kujawski 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Bajerski 40. - asysta Dębowski, 2:0 Dębowski 49., 3:0 Dębowski 88.

SOKÓŁ (trener Mazurkiewicz): Pawłowski - Śmiałek, Pingot, Jędras, Krzyżanowski - Kowalczuk, Urban (46. Modelski), Sobieraj (77. Antas), Cichos - Dębowski, Bajerski (71. Maślak).
Żółta kartka: Urban.

UNIA (trener G. Wódkiewicz): Ostrowski - A. Kacprzak, Spaliński, Żbikowski, Raczyński - A. Wiśniewski, Jurek, Kubacki, Błaszczak - Nytko, A. Wódkiewicz.
Żółta kartka: A. Wiśniewski.

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra), asystenci: M. Arys, K. Arys.